Odlet

24. září 2015 v 1:15
Stejně jako mnoho studentů jsem se i já rozhodla vyjet na výměnný pobyt Erasmus. Po několika měsících zařizování a příprav (popis v některém z příštích článků) jsem konečně nastoupila do letadla směr Leeds a vydala se vstříc dobrodružství.

Těsně před odletem jsem se potkala s další Češkou, která jela studovat na stejnou školu jako já (Leeds-Beckett University). Spolu jsme měly objednanou tzv. Meet & Greet Service, kterou nabízí zahraniční oddělení naší nové univerzity - v praxi to znamenalo, že v letištní hale stál stánek, kolem kterého byla skupina tzv. international student ambassadors. Ti nás přivítali, dali nám balíčky s různými letáky a mapami města a doporučili nám, kam si máme dojít nakoupit. Také nám pohlídali kufry, zatímco my jsme si daly první kafe v Británii - po nedospalých dnech plných příprav to bylo potřeba.

Potom nám jedna z "ambassadors" objednala taxi, které nás zavezlo do našeho nového domova. Z letiště to byla asi půl hodina cesty, během které už jsem se stačila nadchnout pro Anglii - silnici lemovaly krásné starobylé vily, částečně ukryté v zahradách s úžasnými trávníky. Zeleň byla všude - i mezi maličkými řadovými domky, každý měl svou upravenou předzahrádku. K mému nadšení přispívalo i počasí - nejenže nepršelo, ale dokonce bylo stejně teplo jako v Praze.
Po příjezdu na koleje nás čekalo další příjemné překvapení - na každém pokoji byl uvítací balíček s čajem, kávou, mlíčky, hrnekem a ruličkou toaleťáku. Docela praktické ;-) Odpoledne jsme strávily nákupy a vybavováním bytů, v čemž jsme pokračovaly po zbytek týdne.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama